Jak zainteresować planowaniem wesela przyszłego Pana Młodego?

On sprawia wrażenie, jakby planowanie Waszego wesela w ogóle go nie interesowało? Dowiedz się, jak to zmienić.

Twój narzeczony nie bardzo pomaga przy planowaniu wesela?, a Ty martwisz się, że już na początku Waszej wspólnej drogi nie bardzo wiesz, czy naprawdę możesz na niego liczyć? Nie martw się - możesz. Ale trochę musisz nad tym popracować. Przygotuj swojego narzeczonego do gry w Twojej lidze.

Zaproś go do gry w jednej drużynie.

Nawet gdy jesteś na 100% pewna, że dana rzecz związana z planowaniem Waszego wesela w ogóle go nie interesuje, zapytaj go o zdanie. Nie przydzielaj mu z góry (szczególnie bez konsultacji z nim) zadań do wykonania, ale w luźnej rozmowie, po prostu zapytaj go, w czym chciałby pomóc i co chciałby robić. I pamiętaj, że w tym przypadku odpowiedź “co tylko zapragniesz” jest tylko dyplomatycznym unikiem. Słodkim, ale niewiele wnoszącym. Wyjaśnij spokojnie, że tym razem on po prostu nie może “przejść obok meczu”.

Wybierzcie Wasz drink

Dobry trener potrafi każdemu zawodnikowi znaleźć optymalną dla niego pozycję na boisku. W tym przypadku, dla Twojego przyszłego męża odpowiednia może okazać się pozycja przy barze. Popracujcie trochę nad drinkami, które będziecie serwować na swoim weselu. Wybierzcie się wspólnie na pokaz sztuki barmańskiej albo po prostu poproście barmana, żeby pomógł Wam zmieszać Wasz wymarzony, doskonały koktail. Nawet jeśli nie planujecie drink baru na Waszym przyjęciu, potraktujcie to jako doskonałą rozgrzewkę przed kolejnymi zadaniami.

Niech będzie odpowiedzialny za swoją połowę gości

Przekaż mu na chwilę opaskę kapitana. Stwórzcie sobie taki arkusz z nazwiskami i adresami osób, do których będziecie wysyłać zaproszenia. Jedyne, co Twój narzeczony musi zrobić, to powpisywać w arkuszu imiona i nazwiska wszystkich swoich kumpli, których zapraszacie na wesele. Nawet jak się pomyli, to pewnie się do tego nie przyzna. Dla Ciebie - same korzyści.

Degustacja tortu i ciast.

Razem wybierzcie idealny tort - jeśli nie możecie się zdecydować na jeden smak, możecie każdą warstwę zrobić w innym smaku. Jeśli Twój mężczyzna wciąż jeszcze nie zdradza objawów większego zainteresowania organizacją wesela, właśnie w tym momencie powinno się to zmienić. Zacznijcie Wasze małżeństwo na słodko.

Wspólny wybór muzyki na wesele.

Aby nie schodzić przez całą noc z parkietu musicie przygotować razem zestaw ulubionych piosenek dla zespołu albo DJa. Od piosenki na pierwszy taniec, po ostatnią piosenkę - niech impreza wybrzmiewa przy najlepszych kawałkach, jakie znacie. I nie obawiaj się - on naprawdę jest w stanie zrozumieć, że hymn Ligi Mistrzów słabo się do tańca nadaje.

Niech sobie sam wybierze garnitur.

Tak, to jest ryzykowne. Ale małżeństwo same w sobie jest obarczone ryzykiem. Może się zdarzyć, że zamarzy Ci się modny ostatnio granat, a on się uprze na grafit z poprzedniej epoki. Trudno. W końcu on to będzie miał na sobie, a wszystkie oczy i tak będą zwrócone tylko na Ciebie.

Wybór piwa i wina

Możecie się umówić z jego kumplami, żeby wspólnie wybrać te gatunki piwa albo wina, które chcecie serwować na weselu (jeśli takie trunki planujecie). Brzmi to strasznie, ale jeśli to Ty wyjdziesz z inicjatywą, może uda się to zrealizować w cywilizowany sposób i bez większych strat. No i zobaczysz na własne oczy, czego możesz się po tej wesołej gromadce spodziewać na weselu. Lista gości nie jest przecież jeszcze zamknięta.

Wybór menu

Droga do serca mężczyzny wiedzie przez żołądek? Niech i tak będzie - razem idźcie na degustację poprzedzającą wybór menu weselnego. Może być coś przyjemniejszego niż wspólny posiłek? W trakcie wesela możecie być tak zakręceni, że całkiem zapomnicie o jedzeniu, więc lepiej sprawdzić wcześniej co będziecie serwować swoim gościom.

Samochód. Limuzyna do ślubu

Tu o jego zainteresowanie raczej nie powinnaś się martwić. Bardziej prawdopodobna jest sytuacja, w której to Ty zupełnie nie będziesz podzielała jego entuzjazmu. Tym razem On jest w swoim żywiole, a Ty będziesz musiała być tą, która tonuje nastroje. Pamiętaj tylko, żeby za bardzo nie ostudzić jego zapału, który z takim wysiłkiem udało się rozpalić.

Podróż poślubna

Wybór miejsca na Waszą podróż poślubną też powinien rozpalić jego wyobraźnię. Poproś go, żeby sam zaczął szukać odpowiedniego miejsca. Na pewno ucieszy się jak pozwolisz mu przynajmniej z grubsza określić miejsce, hotel i lokalne atrakcje. Na miejscu i tak główną atrakcję będziesz dla niego Ty. I niech tak już zostanie.

Jak zainteresować planowaniem wesela przyszłego Pana Młodego?