Nie polegaj na wskazówkach od obcych ludzi czyli jak zarabiać na giełdzieOgólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest unikanie słuchania wskazówek od nieznajomych. Istnieje wielu oszustów, którzy celują w osoby zainteresowane inwestowaniem. Musisz również zachować ostrożność podczas czytania porad od blogerów finansowych lub doradców finansowych, ponieważ mogą oni mieć konflikt interesów i próbować kierować Cię w stronę określonych akcji. Na przykład doradcy finansowi mogą otrzymać prowizję, jeśli zainwestujesz w określone akcje, co może wpłynąć na udzielane przez nich porady. Zawsze należy przeprowadzić własne badania i zdecydować, jakie inwestycje są dla nas najlepsze. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z czyjejś porady, pamiętajmy o przeprowadzeniu własnych badań, aby upewnić się, że jest to dobra rada.

Poznaj swoją własną tolerancję ryzyka

Większość inwestorów należy do jednej z trzech kategorii: defensywnych, umiarkowanych lub agresywnych. Inwestorzy defensywni preferują inwestycje, które są bezpieczne, ale mają niskie oczekiwane zyski. Umiarkowani inwestorzy preferują równowagę pomiędzy bezpiecznymi i ryzykownymi inwestycjami i mają oczekiwany zwrot na poziomie około 10%.

  • Agresywni inwestorzy preferują inwestycje o wysokim ryzyku, ale również mają wysokie oczekiwane zyski. Wiedza o tym, do której kategorii należysz, pomoże Ci zdecydować, jak zdywersyfikować swój portfel.
  • Inwestorzy defensywni będą chcieli umieścić większy procent swoich pieniędzy w akcjach o niskim ryzyku, natomiast inwestorzy agresywni będą chcieli umieścić większy procent swoich pieniędzy w akcjach o wysokim ryzyku.

Rynek akcji może być świetnym sposobem na zwiększenie swojego bogactwa w dłuższej perspektywie. Jednak jeśli jesteś nowy na giełdzie, musisz zrobić swoje badania, zdywersyfikować swój portfel i mieć długi horyzont inwestycyjny. Te wskazówki pomogą Ci odnieść sukces w świecie akcji, abyś mógł czuć się pewnie w swoich inwestycjach w przyszłości.

Horyzont czasowy jest ważny

Horyzont czasowy twoich inwestycji jest ważny. Jeśli inwestujesz dla krótkoterminowego celu, takiego jak zapłacenie za samochód w ciągu najbliższych kilku lat, lepiej zainwestować w akcje o niskim ryzyku. Akcje o niskim ryzyku mają niski oczekiwany zwrot, ale są bardzo niezawodne. Są mniej zmienne niż akcje o wysokim ryzyku i mają niską szansę na bankructwo. Są one doskonałe dla krótkoterminowych celów inwestycyjnych, ponieważ oferują bezpieczną opcję z niskim oczekiwanym zwrotem. W przypadku inwestowania w celach długoterminowych, takich jak emerytura, lepiej jest inwestować w akcje wysokiego ryzyka. Akcje o wysokim ryzyku mają wysoki oczekiwany zwrot, ale są mniej wiarygodne. Są one bardziej zmienne niż akcje o niskim ryzyku i mają większe szanse na bankructwo. Jednak akcje o wysokim ryzyku mogą dać Ci dużo więcej w dłuższej perspektywie, jeśli ich wartość wzrośnie.