Piosenka dla rodziców - nie tylko U.Sipińska ma cudownych rodziców.

Piosenka dla rodziców grana na weselach od ponad 25 lat wydaje Ci się mało oryginalnym wyborem? Sprawdź inne utwory najczęściej wybierane przez Panny Młode.

Oto najczęściej grane na weselach piosenki dla rodziców. Zamiast Cudownych rodziców

  • Preludium i To dzięki Wam
  • Cliver i Podziękowania dla rodziców
  • Bajery i Tylko Wy rodzice
  • Bayer Full i Walc dla Rodziców
  • Bernadeta Kowalska i Moi kochani rodzice

I piosenki “alternatywne”, mniej oczywiste ale bardziej charakterystyczne.

  • M. Jeżowska i A ja wolę moją mamę
  • N. Kukulska i Co powie Tata
  • Anna Jantar i Radość najpiękniejszych lat
  • Skaldowie i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał
  • Kult i Gdy nie ma dzieci

Czego brakuje na tej liście? I co, jeśli żaden z tych utworów nie przypadł Ci do gustu, albo obawiasz się, że żadna z tych piosenek nie spodoba się Twoim rodzicom bardziej niż nieśmiertelny (według niektórych) lub oklepany (jak twierdzą inni) przebój U. Sipińskiej?

Inne pomysły na muzyczne podziękowania dla rodziców

Pamiętaj, że wcale nie musisz dziękować rodzicom za pomocą jakiejkolwiek piosenki. Jeśli nie znajdziesz utworu, który wyrażałby w pełni to, co chcesz przekazać swoim rodzicom, po prostu podziękuj im w inny sposób. Podobnie tańczenie w kółeczku (nawet do Mam cudownych rodziców) wcale nie jest obowiązkowe.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie w ramach podziękowania dla rodziców piosenki, którą Rodzice na swoim weselu wybrali na swój pierwszy taniec. Słysząc ten utwór na pewno będą wzruszeni, z pewnością też taka piosenka będzie im się bardzo dobrze kojarzyć.

Możesz też poszukać piosenki, która po prostu wiele znaczy dla Twoich rodziców, nie musi to być w ogóle związane z Tobą ani Twoim weselem. Możesz też w ogóle zrezygnować z tej (jak i z każdej innej) formy podziękowań. Rodzice wiedzą, że ich kochasz. I będą wzruszeni i poruszeni niezależnie od tego, w jaki sposób tę miłość i wdzięczność wyrazisz. Prywatnie, publicznie, muzycznie, filmowo, pełnym głosem, czy szeptem.

“Mam cudownych rodziców”. I nie zawaham się im tego puścić na weselu.

Oklepane? Pewnie tak. Zgrane? A jakże. Ale…

Główną wadą tej piosenki (może nawet jedyną) jest to, że jest tak dobra, że grają ją praktycznie wszędzie, przez co Pary, które cenią sobie oryginalność, za wszelką cenę (czasem zupełnie niepotrzebnie) próbują jej uniknąć.

Młode Pary, które chcą swoim rodzicom zadedykować w trakcie wesela piosenkę, zawsze stają przed tym samym dylematem. “Mam cudownych rodziców” Urszuli Sipińskiej, czy jednak coś innego? Nawet, jeśli pierwsze, co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz ten hit sprzed lat, to słowo “rzewny” oraz obrazek siebie tańczącej w kółeczku, to jest co najmniej kilka powodów, dla których możesz rozważyć wykorzystanie go na swoim weselu. Z kółeczkiem, czy bez.

Piosenka nagrana przez Urszulę Sipińską w 1988 roku stała się praktycznie nieodłącznym elementem polskiego wesela. Nastrojowa, spokojna melodia, którą znają chyba wszyscy. I słowa, które jak rzadko które oddają tę wyjątkową relację - miłość, szacunek i wdzięczność dla rodziców. Słowa proste i wzruszające, a jednocześnie pełne treści, emocji i głębi. Większość granych dziś na weselach “zamienników” tego przeboju jest zwyczajnie zbyt banalna, czy to w warstwie muzycznej, czy przede wszystkim - tekstowej.

Piosenki “zamiast”

Wyszukiwanie alternatyw dla utworu, przy którym trudno w pewnym momencie było w ogóle wyobrazić sobie polskie wesele nie jest rzeczą łatwą. Piosenka pani Urszuli wciąż jest niedoścignionym wzorem, kanonem, do którego trudno jest zbliżyć się komukolwiek. Sam tekst wciąż deklasuje słowa większości piosenek, które dziś podaje się jako piosenki “zamiast”, a i muzyka, mimo upływu lat wciąż doskonale się broni.

Może warto jednak pójść utartą ścieżką?

Piosenka dla rodziców - nie tylko U.Sipińska ma cudownych rodziców.