Bukiety ślubne z róż - wady i zalety

Róża to kwiat uniwersalny i łatwo dostępny, wybierany do bukietów ślubnych od pokoleń.

Występują w kompozycjach jednokolorowych i wielokolorowych, w wiązankach złożonych tylko z róż lub w połączeniu z innymi roślinami i ozdobami.

Zalety bukietu ślubnego z róż

Nieocenioną zaletą jest szeroka gama kolorów. Dostępne są róże bordowe, czerwone, herbaciane, białe, różowe– w różnych odcieniach. Dodatkowo w kwiaciarniach znajdziemy odmiany o nietypowym wykończeniu płatków w postaci ciemniejszych przebarwień wzdłuż linii płatków i różnorodnym kształcie. Niebywałym atutem jest również ich błogi i niosący się po pomieszczeniu intensywny zapach. Ceremonia zaślubin z jego dodatkiem będzie wyjątkowa. Róże jako kwiat klasyczny, pełny elegancki i nadający stylowego charakteru są gatunkiem stosunkowo niedrogim, dlatego zarówno bukiet, jak i kompozycje na stoły nie nadwyrężą znacznie budżetu. A jakie rodzaj róż wybrać? Floryści pracujący w kwiaciarni Amarant stawiają na subtelne i pastelowe kolory, które perfekcyjnie podkreślają podniosły charakter chwili. Doskonałe będą biele, beże i pudrowe róże połączone z jasną zielenią dodatków. Oczywiście na życzenie Pary Młodej stworzą kompozycje bardziej odważne, o barwach intensywnych i wyraźnych.

Wady bukietu ślubnego z róż

Mimo majestatycznego piękna i wyjątkowych walorów estetycznych, róże nie zawsze są odpowiednim gatunkiem do bukietu ślubnego. Kwiaty te pasują do określonych typów bukietów, takich jak mufka, który kształtem przypomina element garderoby kobiecej chroniący dłonie przez zimnem; nosegay czyli bardzo naturalnej kompozycji w kształcie kuli czy berła układanego z odmian długich. Róże zdecydowanie gorzej komponują się w bukietach ślubnych kaskadowych, których kompozycja spływa w dół, nie jesteśmy w stanie ich także użyć do „polnej wiązanki”, bukietu mającego wyglądać świeżo i naturalnie. Elegancja róż sprawia, że doskonale prezentować się będą w wykwintnej sali hotelowej, natomiast w gospodzie o rustykalnym klimacie muszą być umiejętnie połączone z kwiatami, które wprowadzą dekoracje w nieco wiejski styl, a więc z lawendą, wrzosem czy gatunkami polnymi.

Bukiety ślubne z róż - wady i zalety artykuł i materiały partnera