E-deklaracja - najlepszy sposób na rozliczenie podatku bez wychodzenia z domu

E-deklaracja to proces składania deklaracji, który pozwala na rozliczenie podatków online bez konieczności wychodzenia z domu. Jest dostępny dla osób fizycznych, właścicieli firm i organizacji non-profit. E-deklaracja to dobra opcja dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na żmudną pracę nad przygotowywaniem zeznań podatkowych. Za pomocą e-deklaracji https://www.podatnik.info/program-do-pit/e-deklaracje możesz szybko złożyć swoje podatki online i otrzymać zwrot pieniędzy w mniej niż tydzień. Aby wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe dla obywateli, którzy pracowali w Polsce w okresie od 15 lutego do 2 maja 2021 r., trzeba będzie zrobić to online. Wcześniej istniała obawa, że popełnienie błędów przy wypełnianiu dokumentu może skutkować telefonami z urzędu skarbowego z prośbą o wyjaśnienie: teraz jednak korzystanie z tak łatwej w obsłudze usługi, jaką jest e-deklaracja, nie sprawia żadnych problemów.

Jak wypełnić PIT przez Internet?

Przede wszystkim musisz upewnić się, że prawidłowo rozliczasz się z podatków. Szczególną uwagę należy zwrócić na sytuację, w której pracowałeś dla różnych firm na zlecenie. W takim przypadku należy bezwzględnie rozliczyć się z każdym z pracodawców i otrzymać wszystkie niezbędne dokumenty.

Po drugie, nie używaj starych formularzy PIT, które zostały stworzone przez Ministerstwo Finansów w poprzednich latach. W żadnym wypadku nie powinieneś korzystać z tych dokumentów, ponieważ są one nieaktualne i zostały zastąpione nowszymi wersjami. Jeśli nie posiadasz aktualnych dokumentów, nie ma się czym martwić, ponieważ program podatkowy wygeneruje odpowiedni formularz dla Twoich potrzeb i wypełni go za Ciebie.

Po trzecie, ważne jest, aby rozliczyć się z podatku w terminie. Jeśli nie zrobisz tego przez Internet w terminie, automatycznie wygenerowana i wypełniona deklaracja PIT zostanie wysłana do urzędu skarbowego bez Twojego udziału. Jeśli jednak chciałbyś odpisać nadpłatę lub niedopłatę albo przekazać swój 1% na wybrany cel charytatywny, to po upływie tego terminu nie będzie to możliwe. Z drugiej strony, jeśli zapomnisz o terminach składania PIT-ów i zamiast tego będziesz miał ich papierową wersję, grożą Ci za to kary: do 720 stawek dziennych grzywny oraz ograniczenia w prowadzeniu życia. Najgorszy scenariusz to otrzymanie obu tych kar naraz!

 

Czy internetowe rozliczanie podatku jest bezpieczne?

Składanie deklaracji podatkowych online istnieje już od jakiegoś czasu i każdego roku przybywa chętnych do wypełniania deklaracji przez Internet.

Rozliczanie podatków online nie jest bezpieczne i powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Podatnicy powinni skonsultować się z profesjonalistą lub skorzystać z usługi składania zeznań podatkowych online, która oferuje pomoc przed rozliczeniem podatków online. Rozliczenia PIT online stają się coraz bardziej powszechne. System online jest dużo szybszy i tańszy niż tradycyjna metoda pójścia do urzędu.