Co zaraz po ślubie zmienia się w życiu każdej Panny Młodej?

Nie oszukujmy się - po ślubie zmienia się bardzo wiele. Nawet jeśli mieszkaliście i żyliście ze sobą już wcześniej, nawet jeśli znacie się od dawna i wydaje się Wam, że wiecie już o sobie wszystko, po ślubie Wasz świat będzie zupełnie inny. Wokół Was wszystko pozostanie tym samym, czym było do tej pory, a jednak dla Was nic już nie będzie takie samo. Największa zmiana dokonuje się bowiem w Was samych. Jest to zmiana konieczna i całkiem naturalna, ale nie zawsze przychodzi łatwo.

Jak zmieniają się priorytety po ślubie?

Po ślubie rzeczy, które do tej pory były drobnostkami, na które żadne z Was praktycznie nie zwracało dotąd uwagi, nagle stają się dla Was absolutnie pierwszoplanowe. Z kolei to, co do tej pory było na pierwszym miejscu, teraz ląduje na końcu kolejki. Bardzo zmienia się sposób, w jaki patrzycie na świat. To z kolei wpływa na późniejsze decyzje, to zmienia Wasze życie i priorytety.

Relacje z rodzicami

Zauważysz, że nie jesteś juz tak naprawdę tak lojalna i związana z rodzicami i przyjaciółmi jak wcześniej. To sytuacja bardzo trudna emocjonalnie. Niełatwo jest się przyzwyczaić do myśli, że nie jesteś już głównie czyjąś córką, ale przede wszystkim żoną. Dla Twoich rodziców również będzie to sytuacja, z którą momentami ciężko się będzie pogodzić. Podobnie będzie zresztą z Twoimi przyjaciółmi.

Nie wszystkie przyjaźnie przetrwają

Może się okazać, że teraz już znacznie mniej interesuje Cię wypad z dziewczynami do klubu czy na imprezę, bardzie będziesz się zaś skłaniała ku spotkaniom w gronie zaprzyjaźnionych par. Swój wolny czas będziesz wolała coraz częściej spędzać po prostu z mężem. Wychodząc ze znajomymi, którzy są jeszcze singlami będziesz coraz boleśniej odczuwać rosnące różnice. Będzie to z początku trochę dziwne.

Problemy singielek, i sprawy, którymi one żyją będą Ci się mogły wydawać zupełnie z innego świata. Z kolei opowiadając o rzeczach, którymi teraz żyjesz, często zobaczysz że niezamężne koleżanki nie bardzo łapią o co Tobie chodzi. Zobaczysz u swoich przyjaciółek taki wyraz twarzy, który kiedyś wszystkie przybierałyście, gdy w rozmowę wcinał się ktoś z zupełnie innej bajki. I zdasz sobie wtedy sprawę, że ta inna bajka, to teraz Twoje życie.

Niektóre z tych przyjaźni powoli ale nieubłaganie zaczną się rozwiązywać. Zanikać. Po prostu ludzie o całkiem różnych życiowych doświadczeniach i priorytetach przestają się dogadywać i jakby to brutalnie nie zabrzmiało - przestają być dla siebie interesujący. To jest zresztą całkiem normalne.

Żona inaczej wydaje pieniądze niż singielka…

Pieniądze nabierają też całkiem nowego znaczenia. Zaczynasz coraz częściej planować wydatki , oszczędzać, myśleć o przyszłości. O wakacjach, o dzieciach, o wyposażeniu wnętrza, nowej pralce. O planowanych wydatkach decydujecie wspólnie, przed każdym zakupem zaczynasz zastanawiać się, co Twój mąż na to powie. O ile, rzecz jasna, w ogóle się o nich dowie.

Inaczej sprzeczasz się z mężem niż z narzeczonym.

Kłótnie i sprzeczki również nabierają nowego znaczenia. Do tej pory wystarczało odwrócić się na pięcie i trzasnąć drzwiami, co nie tylko ucinało zupełnie niepotrzebne dyskusje, ale i zazwyczaj spełniło określoną funkcję wychowawczą. Narzeczonego wychować sobie trzeba, ale z mężem już tak łatwo nie będzie. Co mogło się sprawdzać u dziewczyny, żonie już niekoniecznie wypada. Teraz bardziej szanujecie swój czas i wiecie, że nie ma dokąd uciec - jesteście tylko Wy dwoje. Dlatego w małżeństwie drobne spory rozstrzygacie szybko i skutecznie koncentrując się na rozwiązaniu sprawy a nie na budowaniu pozycji w związku.

Oczywiście priorytety każdej pary będą się różnić. Ważne jest, żeby zauważyć, że ta zmiana już się dokonała, że jest to zmiana ważna, i że trzeba to razem “przepracować”. To nie jest zazwyczaj takie proste po prostu przełączyć się z trybu “narzeczeni” na “małżeństwo”. Ale innej drogi nie ma.

Co zaraz po ślubie zmienia się w życiu każdej Panny Młodej?