7 drobnych gestów, które z każdego dnia uczynią Dzień Kobiet.

Nie ma szczęśliwego małżeństwa bez szczęśliwej żony. Wielu rozwodników dobitnie się o tym przekonało. Inni wciąż się uczą (głównie na własnych błędach) jak być dobrym i kochającym mężem. Poniższa lista może im w tym wydatnie pomóc. I uczynić kobiecy świat lepszym. W dodatku bez większego wysiłku. Wyobraźcie sobie tylko drogie Panie, że Wasz ukochany codziennie…

1. Wykonuje drobne obowiązki

Rano opróżni zmywarkę, wrzuci pranie i nastawi pralkę, pościeli łóżko i wyrzuci z kosza. Ma czas - przecież przed wyjściem z domu nie musi się umalować, uczesać i w ogóle. W dodatku nie zniszczy sobie przecież paznokci. Zaparzy Ci kawę i przygotuje śniadanie. Ty zaś z pewnością docenisz Jego zaangażowanie w to, abyś dobrze czuła się we własnym domu.

2. Najpierw koncentruje się na Twoich potrzebach.

Zamiast od razu zamawiać na obiad najostrzejszą pizzę jaką się da, zawsze najpierw zapyta Ciebie o to, co dziś miałabyś ochotę zjeść. Gdy chcecie wyjść gdzieś wieczorem wybiera miejsce, w którym to Ty będziesz się dobrze czuła, a niekoniecznie takie, do którego poszedłby z kumplami. Zawsze skupia się najpierw na Twoich potrzebach. Nie jest pantoflarzem, po prostu wie, że tylko w ten sposób zaspokoi również i własne potrzeby. Bo prawdziwy mężczyzna to przecież taki, który potrafi sprawić, że jego kobieta dobrze się czuje.

3. Słucha z uwagą tego, czym zechcesz się z nim podzielić.

Nie przerywa, gdy do niego mówisz. Siedzi i słucha. Dopytuje, jeśli czegoś nie zrozumiał i nigdy, ale to nigdy, nie bagatelizuje Twoich problemów. I nie próbuje ich na siłę rozwiązywać - rozumie, że nie tego od niego oczekujesz. Wie, że gdy dzielisz się z nim swoimi emocjami, to chcesz aby na tych emocjach się skupił, a nie żeby odsuwał je na bok szukając praktycznego rozwiązania. Gdy będziesz chciała pomocy, to o nią poprosisz. Teraz chcesz tylko przekazać mu w słowach swój kawałek świata. I on to wie. Twoje uczucia nie są dla niego problemem, który musi rozwiązać. Są darem, który z wdzięcznością przyjmie.

4. Traktuje Cię z szacunkiem.

Nie podnosi na Ciebie głosu, nie strofuje i nie pogania i nigdy, ale to nigdy, nie daje Ci odczuć, że chciałby coś w Tobie zmienić. Gdy się z Tobą nie zgadza, nigdy nie pozwala na to, aby te złe emocje wzięły w nim górę. Wie, że silny mężczyzna potrafi nad sobą zapanować.

5. Często Cię komplementuje.

Gdy wracasz od fryzjera, on zawsze potrafi docenić nową fryzurę. Podobnie jak nową torebkę albo nowe buty. I nigdy nie pyta o cenę. W towarzystwie zawsze znajdzie okazję, by zwrócić wszystkim uwagę na to, jaką jesteś wspaniałą osobą i nie boi się przyznać przed wszystkimi, jakim wielkim jest szczęściarzem, że Cię ma obok siebie. Chwali się Tobą przy każdej okazji. I słusznie. Ma czym.

6. Pyta Cię o zdanie.

Nigdy sam nie podejmuje decyzji w ważnych dla Was sprawach. Wie, że Twoja inteligencja, mądrość życiowa i głębokie zrozumienie świata i innych ludzi sprawiają, że Twoje rady są praktycznie bezcenne i że warto ich słuchać. Dlatego ich słucha. I jest za nie wdzięczny.

7. Mówi jak bardzo Cię kocha.

Ty to wiesz. I on wie, że wiesz. Ale wie także, że bardzo lubisz tego słuchać. Dlatego praktycznie nigdy nie przestaje mówić Ci, jak bardzo Cię kocha. Zdaje sobie sprawę, że jego słowa i czyny mają wielki wpływ na to, jak Ty się czujesz. I dlatego każdego dnia, kilka razy dziennie, znajduje słowa, które sprawią, że poczujesz się lepiej. Wie, że te słowa nigdy nie tracą mocy. I nigdy się nie zużyją.

7 drobnych gestów, które z każdego dnia uczynią Dzień Kobiet.