Prezent na ślub – 15 ciekawych pomysłów, które zaskoczą Młodą Parę

Prezent na ślub nie musi ograniczać się do nieefektownej koperty.

Coraz więcej osób szuka alternatywy, szczególnie, gdy wybiera się na wesele bliskiej przyjaciółki, czy siostry. Oryginalne podarunki są na wagę złota i na pewno na długo zapadną w pamięci Państwa Młodych.

Jeszcze nie tak dawno, popularnymi prezentami na ślub były praktyczne upominki na nową drogę życia – kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy czy klasyczna, porcelanowa zastawa. Z czasem zwyczaj ten zaczął zanikać, głównie dlatego, że po weselu okazywało się, że trzy ciotki postanowiły kupić srebrne sztućce, a dwóch wujków zdecydowało się na ten sam rodzaj blendera kielichowego. Nadwyżek prezentów nie można było zwrócić przez brak paragonu, pozostawało sprzedać je za połowę wartości lub poczekać na kolejny ślub w rodzinie.

Obecnie najpopularniejszym prezentem na wesele jest biała koperta z kartką wypełnioną życzeniami i gotówką. To najprostsze rozwiązanie, jednak nie wszystkich satysfakcjonuje – szczególnie, jeśli przed ołtarzem staje bliska nam osoba.

W dzisiejszych czasach pieniądze są bardzo ważne. Przyjęło się, że w kopercie należy umieścić, minimum, wartość „talerzyka”, dlatego też kwoty te wahają się od około 500 zł w przypadku znajomych, do nawet kilku tysięcy złotych od bliskiej rodziny czy chrzestnych.

Część Młodych Par, by uniknąć otrzymania pustej, niepodpisanej koperty, robi listę prezentów, jakie chcieliby otrzymać. Jest to jednak o tyle kłopotliwe, że nie ma wówczas pewności, że po weselu nie zostaną oni z trzema kuchenkami mikrofalowymi.

nietrafiony\_prezent\_na\_slub.jpg

Jaki prezent na ślub się nie sprawdzi?

Czas ślubu jest zazwyczaj okresem w życiu człowieka, kiedy, szczególnie u kobiet, włącza się przestrzeganie zabobonów. Wyczekują odpowiedniego miesiąca, ponieważ w jego nazwie musi być literka „r”, podczas ślubu muszą mieć coś pożyczonego i coś niebieskiego. Absolutnie żadna z zaproszonych pań nie może mieć białej sukienki na weselu, bo zwiastuje to nieszczęście.

Złym omenem mogą być również prezenty – zegarek symbolizuje przemijanie, a noże – rychłe przecięcie węzłów małżeńskich.

Nie zalecane jest również obdarowywanie bielizną, ubraniami, biżuterią, rzeczami dla przyszłego potomka oraz erotycznymi gadżetami. Rzeczy te są dobrym pomysłem na prezent urodzinowy, wieczór panieński, czy baby shower. Prezent na ślub powinien być podarunkiem dla Państwa Młodych, a nie ich ewentualnych pociech. Na to będzie jeszcze mnóstwo czasu.

prezenty\_slubne.jpg

Nietypowe pomysły na wyjątkowe prezenty ślubne

Od prezentów typowo praktycznych coraz częściej się odchodzi, ponieważ czasy się zmieniają. Państwo Młodzi nie mają już po „naście lat” i zazwyczaj na długo przed ślubem zaczynają ze sobą mieszkać, przez co mają już wszystkie potrzebne do życia sprzęty. W takiej sytuacji najbezpieczniej jest podarować klasyczną kopertę, by Młoda Para mogła przeznaczyć otrzymane pieniądze na co tylko chce.

TOP 15 prezentów na ślub:

1. Spersonalizowany prezent.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji prezentów na ślub, które można dostosować do Pary Młodej. Zazwyczaj umieszczane są na nich imiona przyszłych małżonków i data ich ślubu oraz spersonalizowany tekst.

Do najpopularniejszych prezentów tego typu należą:

  • koszulki,
  • kubki,
  • poduszki,
  • kieliszki,
  • sztućce w grawerowanym pudełku,
  • ręczniki.

2. Urządzenia elektroniczne.
To najlepsze rozwiązanie dla miłośników nowych technologii. Dobrym pomysłem okazuje się tablet, który może przydać się Państwu Młodym w czasie podróży, bądź w sytuacjach, gdy standardowy laptop jest nieporęczny. Odradzany jest zakup smartfona, o ile goście nie zdecydują się na zakup dwóch urządzeń, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to na tyle prywatne urządzenie, że trudno się nim dzielić – nawet małżonkom.

Coraz większą popularność zyskują również smartwatche oraz opaski monitorujące. Nadają się one szczególnie dla par, które cenią sobie aktywność fizyczną.

3. Małe AGD.
Jeżeli wiemy, że Para Młoda po ślubie będzie się wprowadzać do nowego mieszkania, można pokusić się o kupno designerskich sprzętów AGD. Ważne, by nie były one z sieciówek, a miały niepowtarzalne wzory i nowoczesną kolorystykę. Warto postawić na nietypowy kształt czajnika elektrycznego lub niespotykane wzornictwo ekspresu do kawy.

4. Degustacja win.
W przypadku, gdy Państwo Młodzi uwielbiają wina, dobrym pomysłem jest podarowanie im zaproszenia na degustację ich ulubionego trunku. Jest to zarazem ciekawe, jak i oryginalne rozwiązanie. Sama degustacja, w zależności od organizatorów, może przybrać różną formę, zależnie od potrzeb i okazji. Najczęściej połączona jest z prezentacją procesów produkcyjnych. Należy jednak pamiętać, że Młoda Para musi lubić wino, w przeciwnym razie nie będzie zadowolona z prezentu.

5. Zestaw walizek.
Jeśli Młoda Para uwielbia podróże, warto podarować im zestaw walizek w oryginalnych kolorach lub wzorach. Dobrej jakości walizki posłużą przez dłuższy czas, a zróżnicowane wielkości będzie można z łatwością dostosować do podróży małych i dużych.

6. Lot motolotnią lub skok ze spadochronem.
Są rzeczy, które każdy człowiek powinien zrobić chociaż raz w życiu. Zaliczają się do nich skok ze spadochronem oraz lot motolotnią. Podarowanie vouchera na prezent ślubny z pewnością przypadnie Państwu Młodym do gustu, szczególnie, jeśli są wielbicielami mocnych wrażeń.

7. Niepowtarzalne akcesoria kuchenne.
Wyjątkowy design jest obecnie w cenie, dlatego im bardziej oryginalne naczynia i akcesoria, tym lepiej. Tego typu gadżety znaleźć można na stronach internetowych sklepów z prezentami, nie tylko na ślub.

8. Zestawy kosmetyków.
Jeżeli znamy upodobania Państwa Młodych i wiemy, jak dużą uwagę przywiązują do codziennej pielęgnacji, można z powodzeniem kupić gotowe zestawy kosmetyków lub skomponować je po swojemu. Aby prezent był wyjątkowy, można pokusić się o zakup grawerowanego pudła, na którym umieścimy imiona małżonków, datę ich ślubu oraz zabawny tekst nawiązujący do jego zawartości.

Kosmetyki polskiego producenta, doskonale nadające się na prezent na ślub, znajdują się tutaj.

9. Weekend w SPA.
Po trwającej kilka ostatnich miesięcy bieganinie, Państwo Młodzi powinni się zrelaksować. Podróże poślubne tracą na popularności, dlatego dobrym pomysłem jest podarowanie małżonkom vouchera na weekendowy pobyt w SPA, podczas, którego będą mogli skorzystać z relaksujących zabiegów i nacieszyć się sobą w odosobnieniu.

10. Lot balonem.
To niepowtarzalny prezent na ślub, który na długo zapadnie w pamięci Państwa Młodych. Podczas trwania lotu będą mogli podziwiać widoki, delektować się lampką szampana oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

11. Dinner in sky.
Voucher na obiad dla nowożeńców jest mało spektakularny, ale podniebna kolacja to już co innego! Dinner in sky nie zyskał jeszcze należytej popularności w naszym kraju, ale mimo to jest coraz częściej organizowany. Chętnych na wzięcie udziału w tym wydarzeniu nie brakuje.

prezent\_na\_slub\_wycieczka.jpg

12. Egzotyczna wycieczka.
Jeżeli dobrze znamy Młodą Parę i wiemy, że nie planują podróży poślubnej, a od lat chcą wybrać się w konkretne miejsce, dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie dwuosobowej wycieczki, zaplanowanej z dużym wyprzedzeniem, tak by nowożeńcy otrzymali urlopy w pracy. Zakup egzotycznej wycieczki może wiązać się ze sporymi kosztami, dlatego do realizacji tego pomysłu, możemy zaangażować więcej osób, które również zostały zaproszone na ślub i z którymi mamy dobry kontakt.

13. Off-road.
Przeznaczony jest dla fanów mocnych wrażeń. Z całą pewnością przypadnie do gustu Panu Młodemu, jednak warto wziąć też pod uwagę odczucia Panny Młodej – niektóre kobiety na pewno ucieszą się z takiego prezentu na ślub.

14. Obraz ze zdjęć Młodej Pary.
Obrazy nie są mile widziane, jako prezent na ślub, ponieważ mogą być odebrane jako wtrącanie się do wystroju domu. Bardzo często mają nieodpowiednią kolorystykę, są zbyt duże lub zwyczajnie nie pasują do dotychczasowego wyglądu mieszkania. Wyjątek stanowi obraz malowany na podstawie zdjęcia Państwa Młodych lub utworzony z ich wspólnych, miniaturowych zdjęć.

15. Własnoręcznie robiony album ze zdjęciami.
Jeżeli z Państwem Młodym mamy wiele dobrych wspomnień (a co za tym idzie – zdjęć) i posiadamy odrobinę talentu plastycznego, możemy własnoręcznie stworzyć album ze zdjęciami. Będziemy mieć pewność, że nasz prezent będzie wyjątkowy, niepowtarzalny i jednocześnie sentymentalny.

prezenty\_na\_wesele.jpg

Zwróć uwagę na opakowanie!

Podczas zakupu prezentu na ślub mało kto zwraca większą uwagę na jego późniejsze opakowanie. Ograniczamy się zazwyczaj do kupna kolorowego papieru i zapakowaniu w niego oryginalnego pudła. Prezent, szczególnie wartościowy, należy dobrze zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć w czasie transportu.

Na mniejsze upominki warto zamówić grawerowaną skrzynkę, która będzie się przydawała Państwu Młodym do przechowywania szpargałów. To też ciekawa pamiątka z dnia ślubu.

Bardzo ważne, by w środku prezentu umieścić kartkę z życzeniami, dzięki temu nowożeńcy będą wiedzieć, od kogo otrzymali prezent.

Podsumowanie

Prezent na ślub powinien być dopasowany do preferencji Państwa Młodych, a przy jego wyborze warto brać pod uwagę zażyłość, która nas łączy. Im bliżsi są dla nas nowożeńcy, tym mniejszy problem powinniśmy mieć z wyborem odpowiedniego upominku.

Prezent na ślub – 15 ciekawych pomysłów, które zaskoczą Młodą Parę artykuł i materiały partnera