Tradycyjne zaręczyny. Rodzice, kwiaty i... przemowa.

Co powiedzieć, aby zrobić na rodzicach swojej przyszłej żony jak najlepsze wrażenie? Tekst przemowy zaręczynowej lepiej sobie wcześniej przygotować i powtórzyć wiele razy przed wystąpieniem z prośbą o błogosławieństwo jej rodziców.

To co powiesz gdy będziesz oznajmiał jej rodzicom, że ich córka zgodziła się wyjść za mąż właśnie za Ciebie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości, że to właśnie Ty najlepiej zaopiekujesz się ich skarbem. Musisz w kilku zdaniach pokazać jak bardzo ją kochasz oraz jak poważnie traktujesz Wasz związek.

Kilka dodatkowych punktów zdobędziesz, jeśli w tekst swojej przemowy wpleciesz subtelne komplementy i podziękowania dla jej rodziców, tego jak ją wychowywali, jak dobrze Jej było w rodzinnym domu, oraz jeśli dasz do zrozumienia, jak bardzo zależy Wam obojgu na ich akceptacji i błogosławieństwie.

Przemowa na zaręczyny - przykład #1.

Drodzy Państwo. Jak dobrze wiecie, ja i (Ania? Kasia? Basia? Jadzia?) spotykamy się już od dawna. Wiem, że to niezwykła osoba, dlatego jestem niezwykle szczęśliwy, że zgodziła się zostać moją żoną. Chcę Was zapewnić, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby przy mnie była tak samo szczęśliwa i radosna jak w domu rodzinnym. Oboje pragniemy podzielić się z Wami dziś tą radosną nowiną i prosić o Waszą przychylność dla naszych planów i Wasze błogosławieństwo.

Przemowa na zaręczyny - przykład #2

Drodzy Państwo. Jestem dumny, że mogę dziś być w Waszym domu razem z Waszą córką po to, aby podzielić się z Wami naszą wielką radością. (Ania? Kasia? Basia? Jadzia?) przyjęła moje oświadczyny i zgodziła się zostać moją żoną. Kocham ją z całego serca i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Obiecuję, że będę z całych sił się starał, aby zawsze było jej tak dobrze i wspaniale, jak pod Waszym dachem. Wiem, jak bardzo ją kochacie i jak bardzo Ona Was kocha, dlatego bardzo gorąco proszę Was o Wasze błogosławieństwo.

Przemowa na zaręczyny - przykład #3

Szanowni Państwo. Sam nie mogę uwierzyć, jakim jestem szczęściarzem, że poznałem Waszą córkę. Wiem, że to najwspanialsza osoba na świecie i jestem niezwykle szczęśliwy, że ta najwspanialsza osoba na świecie zgodziła się zostać moją żoną. Wspólnie chcemy stworzyć tak samo szczęśliwą i kochającą się rodzinę, jak Wasza. Bardzo zależy nam obojgu, żebyście i Wy cieszyli się naszym szczęściem i żebyście pobłogosławili nasz związek.

Tradycyjne zaręczyny. Rodzice, kwiaty i... przemowa.