Jak się oświadczyć - Klasyczne i niezawodne pomysły na oświadczyny.

Oświadczyny, aby były naprawdę wyjątkowe, nie muszą ani odbywać się w niezwykłych miejscach, ani wedługo specjalnie oryginalnego scenariusza. Mimo iż twój pomysł na to, jak się oświadczyć swojej ukochanej będzie potem wielokrotnie omawiany i szczegółowo analizowany przez całą jej rodzinę i przyjaciółki, nie traktuj oświadczyn jako wyzwania, okazji do szokowania czy lansu. Oświadczyny to nie konkurs talentów, w którym nagrodą są zaręczyny z Tą Jedyną. To czy oświadczysz się w Paryżu czy w Pierdziawkach Mniejszych, w trakcie kolacji czy skoku na banji, nie ma naprawdę najmniejszego znaczenia.

W trakcie oświadczyn najważniejsza jest atmosfera jaką uda się stworzyć. Kobieta w takiej chwili powinna czuć się trochę jak księżniczka z bajki. Ważne, aby to była jej bajka, realizacja jej fantazji czy marzeń. Im lepiej ją znasz, im bardziej rozumiesz jej potrzeby, tym bardziej będziesz w stanie sprawić, aby moment, w którym jej się oświadczasz był naprawdę najszczęśliwszym dniem w jej życiu.

Zaskoczyć powinieneś ją więc nie jakimś szalonym pomysłem, który chętnie sam byś zrealizował, ale rozmachem i elegancją w realizacji jej wizji. W końcu to ty ją prosisz o rękę, a nie odwrotnie.

Klasyczne pomysły na oświadczyny, których z pewnością nie będziesz się wstydził po latach.

Wiele kobiet tak naprawdę w bardzo tradycyjny sposób wyobraża sobie swoje wymarzone oświadczyny. Romantyczny nastrój, Ty na kolanach przejęty i zestresowany w uroczy i pochlebiający jej sposób, pierścionek zaręczynowy na jej palcu, ona cała we łzach i w skowronkach jednocześnie. Tylko tyle i aż tyle. Tylko jak to zorganizować w praktyce?

Hotel, restauracja. Kameralne oświadczyny w miejscach publicznych.

Kolacja w dobrej restauracji, zwłaszcza jeśli jest połączona z upojną nocą w dobrym hotelu, działa praktycznie zawsze. Staraj się jednak nie padać na kolana przy innych gościach, zadbaj po prostu o to, aby był to wyjątkowy wieczór, którego zwieńczeniem już tylko we dwoje będą Twoje oświadczyny.

Jeśli chcesz oświadczyć się przed szeroką publicznością, zastanów się najpierw, czy Pani twego serca nie będzie po prostu skrępowana całą sytuacją, czy takiego publicznego wyznania nie potraktuje raczej jak formę subtelnego nacisku, czy wręcz szantażu. Poza tym pamiętaj, że na zachowanie innych gości czy to hotelu, czy restauracji nie masz przecież wpływu.

Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie. Kończy się to zawsze małżeństwem

- Oscar Wilde

Zapomnij też o “filmowych” pomysłach z ukrywaniem pierścionka zaręczynowego w deserze albo kieliszku szampana, jeśli nie chesz oświadczać się w rezultacie na ostrym dyżurze, albo w gabinecie stomatologicznym. W nastrojowym i romantycznym półmroku pierścionek zaręczynowy łatwo przeoczyć. Nastrój pryśnie gdy ukochana złamie sobie ząb, albo zakrztusi się, pałaszując lody albo bezę. W filmach to się nie zdarza, życie pisze jednak zupełnie inne scenariusze.

Śniadanie do łóżka, wieczór przy świecach. Jak się oświadczyć w domu?

Wyborną kolację, która rzuci ją na kolana, zanim jeszcze Ty przed nią uklękniesz, możesz przygotować w domu. U Ciebie, u Niej, u Was, jeśli mieszkacie razem, u kolegi, który wyjechał i zostawił Ci klucze - wszystko jedno. Ważne, żebyś miał pewność, że przez cały wieczór nikt Wam nie będzie przeszkadzał. Jeśli nie jest to możliwe, zbieraj na hotel, albo módl się o dobrą pogodę, bo przyjdzie Ci się oświadczać na świeżym powietrzu.

Jeśli gotować umiesz tylko wodę na herbatę, a mimo to chcesz oświadczyć się w domu, musisz być nieco bardziej kreatywny. Możecie ugotować coś razem, sama kolacja nie musi przecież być dla niej niespodzianką - zaskoczeniem będzie to, co nastąpi potem. Możesz również zamówić coś z restauracji, zaprosić kucharza do domu (są takie usługi) albo nawet zamówić wspólny kurs kulinarny. Postaraj się tylko wcześniej o naprawdę przebojowy deser i dobre wino albo szampana.

Mniej wymagającym kulinarnie pomysłem jest przygotowanie śniadania. Ona w gorącej jeszcze pościeli przeciąga się rozkosznie a Ty witasz ją gorącymi croissantami i szampanem, po czym padasz na kolana i oświadczasz gorąco, że tylko z nią chcesz witać każdy nowy dzień.

Przyszedłem tu, żeby Ci powiedzieć coś najzwyklejszego na świecie (...). Chcę, żebyś została moją żoną. Kocham Cię.

- Paolo Coehlo, Alchemik

Wariant ze śniadaniem można przeprowadzić klasycznie, czyli w garniturze, można również podejść do sprawy nieco bardziej na luzie i oświadczyć się swej wybrance w szlafroku. Ponoć najlepiej czynić to w Paryżu, prawdopodbnie ze względu na croissanty. Przy okazji jedna uwaga - zapomnij o oświadczynach przy śniadaniu, jeśli wiesz, że na co dzień Twoja ukochana specjalnie wstaje dwie godziny wcześniej, żebyś jej przypadkiem nie zobaczył rozczochraną, albo, co gorsza, bez makijażu.

Czy zresztą rano, czy wieczorem, jeśli oświadczasz się po posiłku pamiętaj o jednym. Pozwól najpierw swej ukochanej zjeść, zanim zaczniem wymachiwać jej przed oczami pierścionkiem zaręczynowym. Niektóre kobiety, gdy głodne, potrafią być naprawdę nieprzyjemne.

Oświadczyny na łonie natury.

Romantyczny spacer, przejażdżka limuzyną lub dorożką, pierścionek zaręczynowy wręczony na moście albo w pływającej po jeziorze gondoli to kolejny, niezwykle mocno umocowany w tradycji pomysł na niezapomniane oświadczyny. O ile pogoda dopisze, sukces murowany.

Wspaniałym miejsem, w którym możesz się oświadczyć jest np. zaciszna i romantyczna alejka w parku lub ogrodzie botanicznym. Jeśli akurat kwitną róże, ogród różany będzie z pewnością doskonałą scenerią każdych oświadczyn. Podobnie jak lilie wodne wsród których zatrzymasz na jeziorze wynajętą łódeczkę albo gondolę.

Wycieczkę z ukochaną możesz urozmaić dowożąc ją na miejsce akcji wynajętą limuzyną albo dorożką. Stanowczo odradzamy jednak konny transport jeśli planujesz oświadczyć się np. nad Morskim Okiem. Szkoda konia.

Miejsce szczególnie ważne dla waszego związku

Bardzo prostym, a jednocześnie romantycznym i miłym pomysłem są oświadczyny w miejscu, które z różnych względów jest ważne dla Waszego związku. Może to być np. miejsce, w którym się poznaliście, albo w którym pierwszy raz powiedziałeś, że ją kochasz. Albo w którym był Wasz pierwszy raz. O ile oczywiście nie był to np. Twój samochód, wtedy byłoby to jednak nieco zbyt pospolite.

Może się oczywiście zdarzyć, że swoją przyszłą żonę poznałeś w miejscu, w którym nie do końca wypada paść na kolana i błagać o rękę. Może poznaliście się w bibliotece? Albo w tramwaju? Barze mlecznym? Nic straconego. O ile tylko nie poznaliście się np. na pogrzebie, wszystko wciąż jest jeszcze możliwe. Wystarczy, że wspólnie odwiedzicie to miejsce, a potem, wspominając najlepsze chwile razem poszukacie bardziej odpowiedniej scenerii.

To, że pamiętałeś o ważnych dla niej chwilach i miejscach, w których była szczęśliwa będzie dla Niej dodatkowym sygnałem, że jesteście dla siebie stworzeni.

Jak się oświadczyć - Klasyczne i niezawodne pomysły na oświadczyny.