Oświadczyny - co powiedzieć wręczając jej pierścionek zaręczynowy?

Z oświadczynami jest trochę jak z seksem w dojrzałym związku. Niby formalność, a jednak trzeba ładnie poprosić. Na szczęście w przypadku oświadczyn rzadziej zdarza się odmowa. I choć miliony mężczyzn oświadcza się, zaręcza i żeni odkąd w ogóle ludzie łączą się w pary, dziś każdy chce uczynić to tak, jak nikt inny na świecie.

Powiedzieć coś, czego nikt inny dotąd jeszcze nie powiedział nie jest łatwo, ale nie jest to niemożliwe. Co powinieneś zrobić, aby Twoje oświadczyny były naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne?

Kocham kiedy się przeziębiasz, gdy na zewnątrz jest ponad 20 stopni, kocham kiedy kupno kanapki zabiera Ci półtorej godziny, kocham kiedy lekko marszczysz nos gdy patrzysz na mnie jak na wariata, kocham że po dniu spędzonym z Tobą wciąż czuję zapach Twoich perfum na moim ubraniu. I kocham to, że jesteś jedyną osobą, z którą chcę rozmawiać zanim zasnę.

- Kiedy Harry poznał Sally

Mów prosto z serca

Niby proste, niby banalne, ale nie ma lepszego sposobu, żeby oświadczyć się jak nikt inny. Znajdź chwilę, gdy nikt nie będzie Ci przeszkadzał i wsłuchaj się po prostu w to, co Ci w duszy gra. Tam szukaj słów, bo tam przecież nikt poza Tobą nigdy ich nie znajdzie. Mówiąc prosto z serca trafisz prosto w serce.

Ona to doceni, przecież nadajecie na tych samych falach.

Poniżej znajdziesz poradnik krok po kroku jak samemu przygotować tekst oświadczyn oraz niezawodny i sprawdzony schemat oświadczyn. Jeśli jednak nie możesz znaleźć właściwych słów, możesz też przejść od razu do gotowych tekstów oświadczyn

Lista zalet Twojej przyszłej żony

Zrób sobie listę powodów, dla których chcesz, aby to właśnie Ona została Twoją żoną. Wszystko to, co sprawia, że to z nią chcesz spędzić resztę życia.

 • Sposób, w jaki się uśmiecha gdy nie wie co powiedzieć.
 • To, jak łapie Cię za rękę, gdy przechodzicie przez ulicę.
 • To jak radośnie wygląda rano.
 • To, jak pięknie znosi niepowodzenia, albo jak jest bezradna, gdy płacze.
 • Jak śmiesznie przygryza wargi, gdy się dąsa.
 • Jak kochasz zapach jej włosów.
 • Jak odchyla głowę udając, że słucha, gdy mówisz do niej w trakcie jej ulubionego serialu.

Takie małe, drobne ale szalenie intymne sprawy. Coś, co jest tylko między Wami. Oczywiście, jeśli jedyne, co Ci tu przychodzi na myśl to rozmiar jej biustu, to lepiej przemyśl cały ten pomysł z oświadczynami jeszcze raz.

Dlaczego z Tobą będzie jej jak w bajce?

Po wyrażeniu swoich uczuć i zachwytów nad Jej zaletami, warto uwypuklić także i Twoje walory. Nie wystarczy przy tym wypiąć klatę i wciągnąć brzuch. Mowa będzie bowiem o zaletach charakteru, czyli tym, w czym prawdziwy mężczyzna góruje nad prawdziwym gorylem.

Oczywiście każda kobieta dobrze wie, że wszystko, co w Tobie najlepsze, z całą pewnością zawdzięczasz właśnie jej, ale przy okazji oświadczyn nie zaszkodzi o tym chociaż napomknąć i podkreślić jednocześnie, że to właśnie przy Niej z pewnością rozkwitną Twoje nieodkryte jeszcze talenty. Krótko mówiąc - przy Niej możesz być lepszym człowiekiem.

 • Zawsze będziesz stał u jej boku i chronił ją. Przed deszczem, smutkiem i złymi spojrzeniami jej zazdrosnych koleżanek.
 • Zawsze będziesz stał po jej stronie. Nawet gdy będzie kibicowała nie tym co trzeba, ale tym, którzy mają ładniejszy odcień koszulek. Nawet gdy będzie się kłóciła z Twoją matką. Szczególnie wtedy.
 • Zawsze będziesz miał dla niej czas, nawet w trakcie Mistrzostw Świata, finału Ligi Mistrzów czy ostatniego odcinka “Gry o Tron”
 • Nigdy nie będziesz jej robił wyrzutów, jeśli zaparkuje Twój samochód na wielkiej doniczce. W końcu trzeba być idiotą, żeby postawić donicę w takim miejscu. Ty w wej samej sytuacji z pewnością narobiłbyś więcej szkód. Właściwie to nawet powinieneś jej podziękować, że to Jej się przytrafiło.
 • Będziesz słuchał tego, co chce Ci powiedzieć. Niezależnie od tego, jak długo będzie to trwało. Nawet, jeśli będzie chciała w skrócie opowiedzieć Ci, o co chodzi w “Modzie na sukces”.
 • Będziesz słuchał tego, co jej matka chce Ci powiedzieć. I zniesiesz to mężnie.
 • Nigdy nie będziesz dawał jej do zrozumienia, że za długo już rozmawia przez telefon. To przecież żaden problem. Ty także możesz odlać ziemniaki, uspokoić dziecko albo posprzątać po kocie.
 • Będziesz chodził z nią na zakupy i zawsze pomożesz jej podjąć właściwą decyzję odnośnie nowej torebki, butów, a nawet tostera. Choćby Was mieli zamknąć w sklepie. Choćbyś miał tam spędzić cały weekend. I nawet słowem się nie zająkniesz, że nasi piłkarze właśnie walczą o honor z Luksemburgiem. Twój honor Ci na to nie pozwoli.
 • Za każdym razem, gdy zażyczy sobie herbaty w momencie, w którym właśnie rozłożyłeś się wygodnie w fotelu, zerwiesz się z radością żeby zagotować wodę. Nawet wtedy, gdy minutę temu, gdy sam sobie robiłeś herbatę, ona jej nie chciała. Zwłaszcza wtedy.
 • Dla niej nauczysz się opuszczać deskę i wrzucać brudne skarpety do właściwego kosza na pranie
 • Nauczysz się jak pierze się kolory, jak pościel, a jak ręczniki
 • Nie będziesz przy niej przeklinał, denerwował się, puszczał wiatrów. Po prostu nie.

Nie zawsze krótszy jest gorszy.

Podobno gdy do kobiety dociera, że ukochany właśnie się jej oświadcza, ona tak naprawdę już wcale nie słucha tego, co on tak właściwie próbuje jej powiedzieć. Po części może dlatego, że niektórzy Panowie uparli się oświadczać z iście mickiewiczowskim lub szekspirowskim wręcz rozmachem.

Nie traktuj oświadczyn jak okazji do wyrzucenia z siebie poematu objętości co najmniej jednej księgi z Pana Tadeusza. Bo zanim skończysz, może się okazać, że ukochanej zamiast ślubu z Tobą, bardziej się sen nocy letniej zamarzy.

Niezawodny przepis na tekst oświadczyn. Gotowe teksty oświadczyn.

Teraz wiesz już wszystko. Bierzesz jeden punkt z listy jej zalet. Dodajesz jeden punkt z listy Twoich obietnic. Przyprawiasz odrobiną humoru. Zadajesz pytanie końcowe. Ona mówi “tak”. Na przykład:

 • Uwielbiam to, jak patrzysz się na mnie gdy tylko się obudzisz. Chciałbym zawsze móc dbać o to, abyś zasypiała i budziła się szczęśliwa. Ja mogę być szczęśliwy tylko z Tobą. Czy zostaniesz moją żoną?

 • Kocham to jak trzymasz mnie za rękę, gdy przechodzimy przez ulicę. Marzę o tym, abyśmy tak właśnie przeszli przez życie. Razem. Ty wsparta na moim ramieniu. Przejdźmy razem przez wszystkie ulice świata. Dasz mi zielone światło i wyjdziesz za mnie?

 • Kocham w Tobie to, jak promiennie się uśmiechasz. Nawet najbardziej deszczowy dzień przy Tobie jest dla mnie jak słoneczny poranek. Kocham gdy mokra otrzepujesz włosy z kropli deszczu. Dla Ciebie gotów jestem nawet chodzić z różową parasolką, bylebyś była wtedy już moją żoną. Wyjdziesz za mnie?

 • Uwielbiam patrzeć jak śmiesznie jesz lody tą Twoją malutką łyżeczką. Gdy będzie skwar zawsze będę miał pod ręką Twój ulubiony sorbet z mango. Tylko zostań moją żoną.

 • Chcę zawsze już być przy Tobie i cieszyć się Twoją bliskością, bo nie wyobrażam już sobie życia bez Ciebie, bez Twojego głosu, bez Twojego widoku, dotyku, ciepła. Godzinami mógłbym słuchać, jak opowiadasz mi o swoich troskach, choć dałbym wszystko, abyś tych trosk miała jak najmniej. Kocham Cię. Chciałbym, żebyś została moją żoną.

 • Kocham na Ciebie patrzeć. I będę kochał ten widok za rok, za dziesięć lat, zawsze. Nawet jak będę już stary i brzydki, wiem, że przy Tobie będę zawsze czuł się młodo i cieszył się Twoją obecnością. I zawsze będę po sobie sprzątał. Kocham Cię, wyjdź za mnie. Uczynisz mnie najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi?

 • Wyobrażam sobie nas za trzydziesci lat. Ty wciąż piękna i młoda, ja wciąż zakochany. Polska wreszcie awansuje do Mistrzostw Świata, a my będziemy opowiadali wnukom, jak to dzisiaj Ci się oświadczyłem. I jak ty powiedziałaś tak. Prawda? (tu klękamy). Wyjdziesz za mnie?

Zapamiętaj dobrze, co chcesz powiedzieć.

Gdy tylko padniesz przed nią na kolano, może się zdarzyć, że w głowie poczujesz pustkę bardziej dotkliwą niż to, co zostało Ci w kieszeni po zakupie zaręczynowego pierścionka. Dlatego dobrze zapamiętaj wszystko to, co chcesz swojej ukochanej oświadczyć, gdy będziesz jej go wręczał. Im bardziej szczere będzie Twoje wyznanie, im bardziej ono będzie o Tobie i O niej tym będzie Ci ławiej.

Powiedz to głośno

Dla pewności najlepiej powtórz kilkanaście lub nawet i więcej razy swój tekst oświadczyn. Przećwicz go trochę tak, jak aktor przygotowujący się do roli. Sam zobaczysz jak wiele pracy trzeba włożyć w to, żeby to co mówisz brzmiało naturalnie.

W odróżnieniu jednak od filmowych amantów Ty nie musisz, a nawet nie powinieneś, przywiązywać się za bardzo do konkretnych słów, żebyś nie zaciął się nagle, gdy zapomnisz konkretnego sformułowania. Ważne jest to, co chcesz przekazać, a nie jakich dokładnie słów użyjesz. Nie recytuj, nie deklamuj. Mów.

Bądź sobą.

Przede wszystkim mów od siebie. Bądź sobą. Ona kocha właśnie Ciebie, takiego jakim jesteś. Nie udawaj więc kogoś innego.

Nie odgrywaj scen filmowych, nie staraj się podążać za trendami czy modami. Na zabawę w Bonda, Tarzana czy Batmana będziesz miał jeszcze całą noc.

O ile, oczywiście, ładnie poprosisz.

Oświadczyny - co powiedzieć wręczając jej pierścionek zaręczynowy?