Nauki przedmałżeńskie 2014 - Kraków i okolice

Na stronach archidiecezji krakowskiej pojawił się zaktualizowany informator dla narzeczonych na ten rok. Znajdziemy tam miejsca i terminy kursów przedmałżeńskich (także dwudniowych) oraz godziny pracy i adresy poradni małżeńskich.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zamieszcza na swoich stronach istotne z punktu widzenia par planujących odbycie nauk przedmałżeńskich informacje - terminy katechez dwudniowych, warsztatów oraz kursów NPR. Warto pamiętać, że zapisy na kursy weekendowe prowadzone są do połowy miesiąca poprzedzającego ten, w którym mamy zamiar odbyć kurs. Czyli - jeśli planujesz nauki w sierpniu, to zapisać musisz się do 15 lipca.

W samym Krakowie Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje dwudniowe nauki przedmałżeńskie praktycznie w każdy weekend (w różnych parafiach). Obok tego, takie dwudniowe katechezy dla narzeczonych odbywają się też (raz lub więcej w miesiącu) w Ludźmierzu, Niepołomicach, Radoczy oraz w Zakopanem. Ponadto w tych samych miejcach z różną częstotliwością odbywają się kursy naturalnego planowania rodziny oraz warsztaty komunikacji małżeńskiej.

W informatorze znajdziemy także adresy i godziny dyżurów poradni rodzinnych. 3 wizyty w takiej poradni trzeba obowiązkowo zaliczyć, niezależnie od zaliczenia nauk przedmałżeńskich. Porady tam udzielane są bezpłatne. Do poradni trzeba się zgłosić nie później niż pół godziny przed zakończeniem dyżuru, na takie rozmowy narzeczeni muszą przyjść razem. Rozmowa w takiej poradni zazwyczaj trwa ok. 20 minut.

Nie tylko Wydział Duszpasterstwa Rodzin prowadzi nauki przedmałżeńskie. Narzeczeni z Krakowa i okolic mogą swoje kursy przedślubne odbyć np. u krakowskich dominikanów.