Piosenki weselne najczęściej grane w 2018 roku

Piosenki weselne, które najczęściej będą się pojawiały na polskich weselach w tym sezonie.

To, na jakie utwory zdecydujecie się na swoim weselu, będzie miało oczywiście wielki wpływ na atmosferę w trakcie całego przyjęcia weselnego. Swoją playlistę weselną z pewnością będziecie ustalać z zespołem muzycznym lub z DJem, którego zatrudnicie. Na każdym weselu, jest jednak kilka pewniaków - są to piosenki weselne najczęściej chyba wybierane przez wszystkie Młode Pary.

Czy warto skorzystać z takiej listy i zaproponować gościom stały, znany i lubiany zestaw? A może lepiej pokusić się o muzykę, która rzadziej pojawia się na weselach?

Z gośćmi na weselach jest trochę jak z inż. Mamoniem. Podobają im się piosenki, które już słyszeli. Warto o tym pamiętać i przynajmniej od czasu do czasu zaserwować gościom lekkostrawne muzyczne danie, które z pewnością większości z nich przypadnie go gustu. Nawet, jeżeli my sami, mamy po nich lekkie wzdęcia.

Wybierając muzykę na swoje wesele, każda Młoda Para musi zderzyć się z tematem Disco Polowych hitów, przy których niezależnie od osobistych preferencji Młodych, zazwyczaj większość gośći, po prostu świetnie się bawi. Nie trzeba za wszelką cenę starać się iść pod prąd - na wesele wybierajmy więc piosenki lekkie, łatwe, przyjemne i doskonale znane wszystkim zgromadzonym.

Taką definicję spełniają polskie piosenki weselne i pieśni biesadne - zarówno te z czasów młodości Waszych rodziców (a nawet dziadków), jak i najnowsze sezonowe przeboje z nurtu Disco Polo. “Oczy zielone” obok “Jedzie pociąg z daleka”, “Ona tańczy dla mnie” przed “Hej sokoły”. A na podziękowania dla rodziców kółeczko i Cudownych rodziców mam… - tak będzie z pewnością i w tym roku.

Obok nich, na polskich weselach z pewnością grane będą również najbardziej znane letnie hity. Goście na pewno zatańczą przy “Despacito”, świetnie sprawdzą się również najnowsze przeboje Rihanny, Beyonce i Taylor Swift.

Polskie piosenki weselne - top 10

  1. “Oczy zielone” i Zenek Martyniuk. W tej chwili hit absolutny, czy nam się to podoba, czy nie.
  2. “Bałkanica” zespołu Piersi to doskonała piosenka na wesele - skoczna, lekka i przyjemna. Z przytupem ale i odrobiną bałkańskiej nostalgii
  3. “Prawy do lewego” - utwór Kayah i Gorana Bregovica to po prostu klasyk
  4. “Czerwone korale” (Brathanki). Tylko w oryginale.
  5. “Hej Sokoły” dla starszych Maryla Rodowicz. Ale można i np. w wykonaniu Bayer Full.
  6. “Jak się masz kochanie” Happy End - wybitnie dla inż. Mamonia :)
  7. “Jesteś szalona” śpiewają panowie z Boys a z nimi i większość gości weselnych
  8. “Malcziki” Yugoton - to ciekawe, że na polskich weselach najlepiej wchodzą chyba piosenki na bałkańską nutę.
  9. “Ruda tańczy jak szalona” Czadomana - tego chyba również nie da się uniknąć
  10. “Gdy Nie ma Dzieci” i Kult. Dla tych, którzy nie godzą się na Oczy zielone :)

Piosenki weselne najczęściej grane w 2018 roku