Jak trzymać kota z dala od niebezpiecznych produktów‍Prawie każdy właściciel kota ma doświadczenie z odłożeniem czegoś na bok, a następnie znalezieniem i dostaniem się do tego w ciągu kilku minut. Koty to ciekawskie, dociekliwe, a czasem wręcz złośliwe stworzenia, które znajdą sposób na obejście niemal każdej przeszkody, jeśli tylko bardzo tego chcą. Utrzymanie kota z dala od niebezpieczeństwa może wydawać się niemożliwe, ale nie jest tak niemożliwe, że nie powinieneś nawet próbować! Skorzystaj z tych wskazówek, aby utrzymać ciekawskiego kota z dala od niebezpieczeństwa.

Trzymaj chemikalia poza zasięgiem

Trzymaj szkodliwe chemikalia poza zasięgiem, przechowując je w szafce lub zamkniętym miejscu, gdzie kot nie może się do nich dostać. Możesz również przechowywać je w zamkniętej szafce, do której tylko Ty masz dostęp. Niektóre substancje chemiczne, takie jak środki czystości, mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych, jeśli je połkną. Inne, jak nawozy, mogą być wyjątkowo toksyczne, jeśli kot przypadkowo je połknie.

Zamykaj jedzenie swojego kota

Duża liczba kotów dostaje się do swojego jedzenia z powodu kuszącego zapachu. Chociaż jest to częściowo instynktowne zachowanie, ma to również związek z faktem, że zmysł węchu kotów jest znacznie bardziej wrażliwy niż ludzi. Oznacza to, że zapach jedzenia może być niezwykle kuszący, nawet dla kotów przebywających w pomieszczeniach. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, aby Twój kot nie miał dostępu do jedzenia. Pojemniki na żywność dla kotów są tanim i skutecznym sposobem na trzymanie kota z dala od jedzenia. Możesz znaleźć ich szeroki wybór w Internecie i w sklepach.

Planuj z wyprzedzeniem, gdy wprowadzasz nowe przedmioty do swojego domu

Kiedy dostajesz nowy przedmiot lub produkt dla zwierząt domowych, taki jak kanapa, stół lub drzewo dla kotów, powinieneś pozwolić swojemu kotu najpierw go powąchać. Jeśli to możliwe, pozwól im powąchać go w sklepie lub gdziekolwiek go kupiłeś. To pomoże mu przyzwyczaić się do zapachu. Następnie możesz przynieść go do domu i pozwolić kotu go zbadać. Jeśli Twój kot jest naprawdę ciekawy przedmiotu, powącha go, a następnie przejdzie dalej. Jeśli drapią i wczepiają się w przedmiot, prawdopodobnie najlepiej jest umieścić go w innym miejscu, gdzie nie będą mogły się do niego dostać.

Nie zapominaj o byciu odpowiedzialnym rodzicem zwierząt domowych

Jako rodzic zwierzęcia, twoim obowiązkiem jest zapewnienie kotu bezpieczeństwa, zdrowia i szczęścia. Koty są na ogół ciekawskimi stworzeniami i prawdopodobnie będą próbowały dostać się do rzeczy, których nie chcesz. Jednym z najlepszych sposobów, aby tego uniknąć, jest odpowiednie zabezpieczenie domu przed dziećmi. Kiedy po raz pierwszy przynosisz kota do domu, przejdź się z nim po domu, aby zobaczyć, do jakich przedmiotów może mieć ochotę się dostać. Kuszące może być trzymanie kota z dala od rzeczy, do których nie chce się dostać, ale to może znacznie pogorszyć sytuację.