Mapa najlepszych miejsc do odwiedzenia w AustraliiAustralia to ogromny kraj. Ma powierzchnię około 7,7 miliona kilometrów kwadratowych i jest domem dla jednych z najbardziej odległych miejsc na Ziemi oraz ogromnych połaci niezamieszkanej dzikiej przyrody. Jest to również jeden z najbardziej zróżnicowanych geograficznie krajów na świecie; od tropikalnych wysp na północy i wschodzie po pokryte śniegiem góry na południu i zachodzie - niewiele jest miejsc na Ziemi, w których naturalne piękno mieści się na tak małej powierzchni. Na szczęście dla miłośników australijskiej kultury, przyrody i aktywności na świeżym powietrzu, prawie każdy zakątek Australii jest dostępny drogą lądową. Wyspiarski stan Tasmania ma jedne z najlepszych dróg - zarówno dla malowniczych przejażdżek, jak i dla dostępu do wielu naturalnych cudów i atrakcji - ale jest ich o wiele więcej, jeśli chcesz odkrywać dalej. Oto niektóre z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Australii:

Sydney

Sydney to idealne wprowadzenie do Australii, nowoczesne i dobrze skomunikowane miasto z brytyjskim klimatem i silnym poczuciem własnej tożsamości. Głównymi atrakcjami miasta są piękny port, kultowy most i imponujący budynek Opery; możesz przejść przez Harbor Bridge, zwiedzić podwodne akwarium w porcie lub po prostu usiąść na ławce w parku i obserwować świat. Słynną częścią miasta jest plaża Bondi, jedna z najbardziej znanych plaż na świecie. W miesiącach letnich jest ona pełna ludzi, ale jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Spektakularne położenie miasta na skraju morza sprawia, że pogoda jest bardzo zmienna, dlatego lato jest gorące i wilgotne, podczas gdy zima przynosi chłodniejsze temperatury, ale także gwałtowne sztormy.

Góry Błękitne

Jednym z najbardziej znanych obrazów Australii jest widok z krawędzi Gór Błękitnych, piaskowcowej ściany wznoszącej się nad płaskimi równinami zachodniej części Sydney. Góry Błękitne są jednym z najsłynniejszych cudów natury w Australii i obowiązkowym punktem programu każdej wizyty w tym kraju. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Gór Błękitnych jest podróż samochodem. Drogi stają się bardzo ruchliwe w weekendy i podczas wakacji szkolnych, więc jeśli chcesz uciec od tłumów, możesz uniknąć odwiedzin w tych dniach. Najlepszym sposobem na poznanie Gór Błękitnych jest zatrzymanie się w różnych punktach widokowych po drodze; najsłynniejszy z nich to Trzy Siostry, ale jest też wiele innych do wyboru.

Coorong w Penninghame

Jeśli kochasz dziką przyrodę, wybierz się do Coorong w Penninghame. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie w miesiącach zimowych można zobaczyć rzadko spotykane wieloryby południowoprawe. Coorong jest ważnym terenem podmokłym, stanowiącym część rozległego ujścia rzeki Murray, ściśle chronionego zakątka świata. Miejsce to charakteryzuje się niezwykłą bioróżnorodnością i jest domem dla wielu rzadkich gatunków, takich jak szelma olbrzymia, pelikan australijski i lew morski.